7 kandidatë për drejtimin e TKOB/ Prezantohen platformat, drejtuesi zgjidhet më 10 qershor

Pinterest LinkedIn Tumblr +
7 kandidatë për drejtimin e TKOB/ Prezantohen platformat, drejtuesi zgjidhet më 10 qershor

Pas një periudhe prej më shumë se dy vjetesh nga mbarimi i mandatit te drejtuesve aktual të teatrit kombëtar të operës dhe baletit aplikantet kane shpalosur platformat.

Shtatë kandidatët në garë ishin Arben Skënderi, Josif Gjipali, Tomor Kokona, Kleanthi Gjika, Abigela Voshtina, Adela Muçollari dhe Zana Çela.

Advertisement

Secili pjesëmarrës prezantoi platformën para një komisioni të përbërë nga pesë anëtarë shqiptarë dhe të huaj.

Komisioni brenda datës 10 qershor do të vlerësojë dosjet e aplikantëve dhe do të nxjerrë emrin e drejtuesit të ri, i cili do t’i kalojë qeverisë për miratim.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy