“Humori tani është banalizuar”! Ikona e estradës së Shkodrës flet dhe për zgjedhjet: Populli, i mërzitur me politikën. Humbësi s’jep dorëheqjen

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Legjenda e humorit shkodran Besnik Çinari erdhi në një rrëfim për ‘Fitstation’ me Çenkuela Hasën, për jetën pas largimit nga teatri ‘Migjeni’ në Shkodër.

Besniku nuk ngurroi të jepte këshilla për aktorët e rinj të humorit në Shqipëri.

Unë shoh shumë pak humor tani. Të gjithë janë shumë të mirë, ka të talentuar, por doza e banalitetit është pak e tepruar. Edhe ne kemi e kemi përdorur në kohë tonë, por fjalë me dy kuptime. Humori shkodran nuk e toleron banalitetit.

Një tjetër gjë që doja të theksoja është mungesa e shkrimeve, aktorët e rinj të humorit nuk shkruajnë vetë, dhe gjatë do jetojnë vetëm ata që arrijnë t’i bëjnë shkrimet vetë“- u shpreh Çinari

Advertisement

I pyetur për aktualitetin politik në vend aktori nuk i kurseu kritikat duke dhënë dhe një mesazh për politikën në vend.

“Është mërzitur shumë populli, nuk duron dot më. Mbaruan zgjedhjet, rri bëj opozitë tani, prit 2 vjet dhe nëse s’ja del jep dorëheqjen.

Por akoma se kemi ne si vend kulturën e formimit të shtetit. Dua ta mbyll këtë bisede me një mesazh: Më shumë bukë, më shumë kulturë për popullin shqiptarë“- u shpreh Çinari.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy