Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare simboli i humorit shkodran, Paulin Preka

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare simboli i humorit shkodran, Paulin Preka

Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare Mjeshtri i Madh i humorit shkodran, Paulin Preka.

Preka mbylli përgjithmonë sytë në Itali, ku jetonte prej vitesh me familjen e tij. Mësohet se Preka u nda nga jeta pas një sëmundje.

Ai numëron me dhjetëra role në teatër dhe kinematografi, ndërsa ka spikatur me estradën e Shkodrës në rang kombëtar dhe ndërkombëtar.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy