Arkivoli i Mbretëreshës do të prehet në dhomën ku priti lojtarët e Arsenalit në 2007

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Arkivoli i Mbretëreshës do të prehet në dhomën e harkut të Buckingham Palace sonte, ku do të mbikëqyret nga një trupërojë e posaçme.

 

Dhoma e veshur me tapet të kuq në krahun perëndimor të pallatit e ka marrë emrin nga dritarja në formë harku që ndodhet në të.

 

Advertisement

Në këtë dhomë Mbretëresha e ndjerë priti mysafirë të ndryshëm, duke përfshirë ish-presidentin e SHBA George Bush, futbollistët e Premier League, Mbretin Abdullah të Arabisë Saudite dhe ekipin e ragbit të Zelandës së Re.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy