E zuri gjumi në kazanin e mbeturinave/ 13-vjeçari përplaset për vdekje nga kamioni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një 13-vjeçar ka humbur jetën në mënyrë tragjike në Australi. Mediat e huaja shkruajnë se të miturin Spencer Benbolt e kishte zënë gjumi brenda kazanit të mbeturinave, bashkë me dy shokët e tij.

Ai u shtyp nga kamioni që erdhi për të pastruar koshin. Një prej shokëve të tij arriti të shpëtonte, para se kamioni të merrte mbeturinat.

Advertisement

Ndërsa Benbolt dhe shoku tjetër, një 11-vjeçar, u futën bashkë me mbeturinat në pjesën e pasme të kamionit. 11-vjeçari arriti të shpëtonte pa lëndime, por Spencer Benbolt nuk pati të njëjtin fat. Nga informacionet paraprake, mësohet se djemtë nuk ishin të pastrehë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy