FOTOT: Protestë e dhunshme kundër vaksinimit në Itali, tentohet të sulmohet kryeministria

Pinterest LinkedIn Tumblr +
FOTOT: Protestë e dhunshme kundër vaksinimit në Itali, tentohet të sulmohet kryeministria

Dhjetëra persona janë arrestuar pasditen e së shtunës në Romë, gjatë protestës kundër vaksinimit ndaj koronavirusit.

Protestuesit hynë me forcë në zyrat e sindikatës më të vjetër në vend dhe prej atje hidhnin parulla “Liri, Liri”. Ata gjithashtu tentuan të hynin dhe në kryeministri.

Gjatë marshimit pati dhe përplasje me policinë, e cila hodhi gaz lotsjellës ndaj pjesëmarrësve në protestë.

Advertisement

Sipas autoriteteve, protesta u organizua nga eksponentë të “Forza Nuova” dhe neofashistët, drejtuesit e të cilëve u arrestuan në fund të manifestimit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy