Homoseksualiteti dënohet me burg në Kamerun, vajza e presidentit “trazon” rrjetin, poston foto duke puthur një grua

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Homoseksualiteti dënohet me burg në Kamerun, vajza e presidentit “trazon” rrjetin, poston foto duke puthur një grua

Vajza e presidentit të Kamerunit ka shpërndarë një imazh në llogarinë e saj në “Instagram”, ku puthet me një grua tjetër, duke shkaktuar reagime të ndryshme, pasi marrëdhëniet e të njëjtit seks janë të paligjshme në këtë shtet.

26-vjeçarja, Brenda Biya, është “vajza e parë e Kamerunit”, siç shprehet në profilin e saj, në të cilin numëron mijëra ndjekës.

Në postim shihet 26-vjeçarja Brenda Biya duke përqafuar modelen braziliane Layyons Valença.

“Unë jam e çmendur për ty dhe dua që bota ta dijë,” shkroi Biya, duke shtuar një emoji zemre.

Advertisement

Babai 91-vjeçar i Brenda-s, Paul Biya, u bë president i Kamerunit në vitin 1982 dhe është një nga udhëheqësit më jetëgjatë të Afrikës.

Kameruni, megjithatë, është larg nga pranimi i marrëdhënieve të të njëjtit seks, me ata që janë të përfshirë në akte ose marrëdhënie të të njëjtit seks që përballen me deri në pesë vjet burg.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy