Bëni Like Struga.info në Facebook


Kriza e grurit/ Erdogan: Të dielën do të negocioj me Zelenskyn dhe Putinin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kriza e grurit/ Erdogan: Të dielën do të negocioj me Zelenskyn dhe Putinin

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan njoftoi se do të bisedojë me homologun e tij rus Vladimir Putin dhe me liderin ukrainas Volodymyr Zelensky “me qëllim zgjidhjen e krizës” se grurit dje jo vetem.

 

Sipas asaj qe raporton agjencia e lajmeve Anadolu, Në qendër të bisedimeve, në veçanti, eksporti i drithit përmes Detit të Zi.

 

Advertisement

Erdogan tha se biseda e ndare me Zelensky dhe Putinin do te realizohet diten e diele.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy