Bëni Like Struga.info në Facebook


Microsoft shkurton 10 mijë vende pune

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Microsoft shkurton 10 mijë vende pune

Microsoft planifikon të reduktojë fuqinë punëtore me 10,000 këtë vit , rreth 5% të totalit.

 

Lajmi u bë I ditur nga vetë Microsoft.

 

Advertisement

Kompania e famshme zgjeron kështu listën e emrave të mëdhenj në Silicon Valley që kanë reduktuar stafin e tyre për të përballuar perspektivat më të dobëta ekonomike.

 

Shkurtimet do të kursejnë 1.2 miliardë dollarë në tremujorin e dytë të vitit.

 

Advertisement

“Kam besim se Microsoft do të dalë më i fortë dhe më konkurrues,” thotë CEO Satya Nadella.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy