Ndërron jetë Mbretëresha Elizabet II

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ndërron jetë Mbretëresha Elizabet II

Mbretëresha Elisabet ka ndërruar jetë këtë pasdite.

Lajmi u konfirmua nga Familja mbretërore përmes një postimi në Twitter.

Advertisement

“Mbretëresha vdiq në mënyrë paqësore në Balmoral këtë pasdite. Çifti mbretëror do të qëndrojnë në Balmoral këtë mbrëmje dhe do të kthehen në Londër nesër”, thuhet në njoftimin e Familjes Mbretërore.

Lajmi se Mbretëresha nuk ishte në gjendje të mirë shëndetësore u bë i ditur ditën e sotme. Mbretëresha Elizabet u mbajt nën mbikqyrje mjekësorë në pallatin Balmoral në Skoci pasi mjekët u shprehën të shqetësuar për shëndetin e saj.

Advertisement

Familjarët shkuan të gjithë në Skoci për të qenë sa më pranë Mbretëreshës në momentet e saj të fundit.

Mbretëresha Elisabet mbylli sytë në moshën 96 vjeçare.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy