Netanyahu i nënshtohet ndërhyrjes kirurgjikale, nga se vuan kryeministri izraelit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Netanyahu i nënshtohet ndërhyrjes kirurgjikale, nga se vuan kryeministri izraelit

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i është nënshtruar një ndërhyrjeje të suksesshme kirurgjikale. Sipas The Times of Israel, ai vuan nga hernia.

Netanyahu, 74 vjeç, u vu nën anestezi të plotë gjatë operacionit në Spitalin Hadassah Ein Kerem në Jerusalem, duke lënë ministrin e Drejtësisë Yariv Levin në krye të vendit për disa orë.

Mjekët dhe zyra e Netanyahut thanë në një deklaratë rreth orës 1:30 të mëngjesit se operacioni kishte shkuar siç ishte planifikuar dhe kishte qenë një sukses.

“Ai është zgjuar, po shërohet dhe po flet me familjen e tij,” tha Prof. Alon Pikarsky, drejtor i kirurgjisë së përgjithshme të spitalit, i cili punoi në kryeministri.

Advertisement

Sipas Kryeministrisë, hernia është zbuluar gjatë një kontrolli rutinë mbrëmjen e së shtunës. Zyra e tij nuk tha se në cilën pjesë të trupit ishte zbuluar hernia, megjithëse ato janë më të zakonshme në zonën e kurrizit dhe ijeve./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy