Një adoleshent i vrarë në sulmet e dyfishta në Jerusalem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një 16-vjeçar është vrarë, dhe 14 persona tjerë janë plagosur në dy sulme që dyshohet të jenë kryer me bomba në një stacion autobusësh në Jerusalem, ka thënë Policia izraelite.

 

 

Shpërthimet kanë ndodhur në dy zona me shume qarkullim, në kohën kur njerëzit janë nisur për të shkuar në punë.

Advertisement

 

 

Mediat izraelite kanë thënë se adoleshenti që ka vdekur ka qenë me shtetësi izraelito-kanadeze.

 

Advertisement

 

Ministria izraelite për Siguri të Brendshme ka thënë në njërin prej lokacioneve se sulmi ka qenë “i llojit që nuk e kemi parë për kohë të gjatë”.

 

 

Advertisement

Ende asnjë grup nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

 

 

Megjithatë grupet palestineze, Hamas dhe Xhihadi Islamik, kanë përgëzuar kryesit e këtij akti, të cilit i janë referuar si “operacion”.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy