Pilotët ukrainas gati për t’u trajnuar për avionin luftarak F-16, problem gjuha angleze

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pilotët ukrainas gati për t’u trajnuar për avionin luftarak F-16, problem gjuha angleze

Një grup pilotësh ukrainas do të trajnohen përmes stërvitjes F-16, si një hap më pranë vendosjes së një avioni luftarak të avancuar që mund të shmangë pushtimet e mëtejshme ruse.

 

Mediat ndërkombëtare raportojnë se 20 pilotë që flasin pak anglisht janë në dispozicion për të filluar kurset e gjuhës në Mbretërinë e Bashkuar gjatë këtij muaji.

 

Advertisement

Ndërkohë, tetë pilotë ukrainas që flasin rrjedhshëm gjuhën angleze janë gati të fillojnë stërvitjen për zotërimin e avionit luftarak. Plani i trajnimit është hartuar nga një pjesë e vogël e aleatëve evropianë dhe miratuar nga Shtetet e Bashkuara. Koha e saktë e këtij trajnimi mbetet e paqartë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy