Shitblerje votash në Greqi/ Arrestohen 5 persona, ja çfarë u gjeti policia në çantat që shpërndanin për qytetarët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shitblerje votash në Greqi/ Arrestohen 5 persona, ja çfarë u gjeti policia në çantat që shpërndanin për qytetarët

Pak orë para nisjes së procesit zgjedhor për zgjedhjet parlamentare në Greqi, pesë persona janë arrestuar në policia pasi u kapën duke blerë vota në fshatin Sovadhes të Kardhicës në Greqinë kontinentale.

 

Mediat grekë bejnë me dije pesë të arrestuarit i përkasin komunitetit rom dhe janë kapur në flagrancë me 197 karta identiteti dhe 114 zarfe me fletën e votimit për një kandidat të caktuar.

 

Advertisement

Brenda çantës ku mbanin zarfet, është gjetur shuma prej 6060 eurosh.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy