Shkruan “SOS” në rërën e një ishulli të shkretë; holandezi shpëtohet pas 3 ditësh

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shkruan “SOS” në rërën e një ishulli të shkretë; holandezi shpëtohet pas 3 ditësh

Pas mbytjes se nje anijeje për shkak të kushteve të pafavorshme të motit në Bahamas, një shtetas holandez përfundoi në një ishull të shkretë, Cay Sal, pa ushqim dhe ujë.

 

Burri u shpëtua nga një dron gjurmues amerikan pas tre ditësh, falë shkrimit “SOS” të cilin e shkroi në rërë.

 

Advertisement

Fillimisht autoritetet amerikane dërguan  ushqime, perpara se te mberrinte ne ishull patrulla e Rojës Bregdetare.

 

Aksidenti me varkën me vela kishte ndodhur të premten.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy