Bëni Like Struga.info në Facebook


Tragjedia në Kiev/ Xhaçka: Ngushëllime për qeverinë dhe popullin e Ukrainës, lutjet dhe zemrat tona shkojnë për ju!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tragjedia në Kiev/ Xhaçka: Ngushëllime për qeverinë dhe popullin e Ukrainës, lutjet dhe zemrat tona shkojnë për ju!

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar pas tragjedisë në Ukrainë, ku humbën jetën 18 persona, mes tyre tre zyrtarë të lartë.

 

Xhaçka shprehet në mesazhin e saj se zemrat dhe lutjet tona shkojnë për popullin e Ukrainës.

 

Advertisement

Ngushëllime të sinqerta e të përzemërta për qeverinë dhe popullin e Ukrainës, pas humbjes tragjike të jetëve të Ministrit të Brendshëm Denys Monastyrsky, zyrtarëve të tjerë dhe civilëve, përfshirë fëmijë pas rrëzimit të helikopterit në afërsi të Kiev.

 

Zemrat dhe lutjet tona shkojnë për popullin e Ukrainës”, shkruan Xhaçka.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy