VIDEO/ Makina futet mes turmës së njerëzve në SHBA, 5 të vdekur dhe mbi 40 të lënduar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO/ Makina futet mes turmës së njerëzve në SHBA, 5 të vdekur dhe mbi 40 të lënduar

Një person u fut me makinë në mes të turmës në Wisconsin, SHBA, duke vrarë të paktën pesë persona dhe duke lënduar 40 të tjerë. Mes të plagosurve ishin dhe 12 fëmijë.

Terrorizmi përjashtohet si një motiv i mundshëm. Ndërkohë pamje të postuara në internet tregojnë mjetin që lëvizte me shpejtësi, teksa përplaset me një grup njerëzish që marshojnë në mes të rrugës gjatë paradës vjetore të Krishtlindjeve në Ëaukesha, rreth 20 milje në perëndim të qendrës së Milwaukee.

Advertisement

Për këtë ngjarje, një person i dyshuar ndodhet në paraburgim.

Pavarësisht raportimeve të mëparshme për të shtëna me armë, policia tha se nuk dyshohet që shoferi ishte i armatosur.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy