Zjarr në fabrikën amerikane të dronëve në Letoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarr në fabrikën amerikane të dronëve në Letoni

Një zjarr shpërtheu të martën në një fabrikë amerikane të dronëve në Letoni, e cila ka ndërtuar dronë për ushtrinë e Ukrainës dhe aleatët e NATO-s, raporton AFP.

 

 

Mbi 20 makina të policisë, nëntë makina zjarrfikësish dhe pesë ambulanca shkuan në vendin e ngjarjes, në fabrikën e drejtuar nga firma amerikane Edge Autonomy në periferi të kryeqytetit të Letonisë, Riga.

Advertisement

 

 

Shkaku i zjarrit ende nuk dihet dhe aktualisht nuk ka raportime për viktima.

 

Advertisement

 

Zjarrfikësit letonezë u kanë kërkuar banorëve vendas të mbajnë dyert dhe dritaret e të mbyllura, për shkak të tymit të madh.

 

 

Advertisement

Kompania me bazë në Kaliforni, sipas faqes së saj të internetit, prodhon aeroplanë pa pilot me rreze të gjatë për misionet e inteligjencës, mbikëqyrjes dhe zbulimit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy