Dimitrievski: Një nga arsyet për bashkëpunim me Mickoskin është premitimi se do të ndihmojë komunat

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryetari i Komunës së Kumanovës dhe kryetar i Partisë ZNAM, Maksim Dimitrievski tregoi edhe arsyet e bashkëpunimit me Hristijan Mickoskin. Dimitrievski tha se një nga arsyet është premtimi i Mickoskit për ndihmat për komunat.

“Kam biseduar me Mickoskin, i cili paralajmëroi ndihmë direkte për komunat. Dhe kjo është një nga arsyet e bashkëpunimit”, u shpreh Dimitrievski në “DailyClick”.

Dimitrievski poashtu deklaroi se BDI ka ushtruar presion ndaj LSDM-së gjatë mandatit të kaluar.

“Në koalicionin e kaluar BDI-ja ka bërë presion mbi LSDM-në dhe ne e shohim që e pranojnë, por kjo është punë e tyre. Jemi duke ndjekur dëshirat e qytetarëve, sepse edhe në vetë fushatën kam marrë kërkesa nga qytetarët që të sigurohet një shumicë stabile e bllokut maqedonas dhe të gjendet një partner i drejtë përfaqësues i partive etnike shqiptare, në këtë rast është VLEN”, tha Dimitrievski./Telegrafi/

Advertisement

 

 

The post Dimitrievski: Një nga arsyet për bashkëpunim me Mickoskin është premitimi se do të ndihmojë komunat appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy