Gjithsej 138 gjoba në komunikacion në Shkup

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në fushën e komunikacionit.

“Në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar gjithsej 138 masa, prej të cilave 36 janë për tejkalim shpejtësie, 9 për vozitje pa leje, gjashtë për mosregjistrim të automjetit dhe dy për kalim në të kuqe”, thonë nga SPB Shkup.

Ata shtojnë se po ashtu janë gjobitur gjashtë persona për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 10 për vozitje nën ndikimin e alkoolit dhe 46 për parkim jo të rregullt.

Advertisement

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë./Telegrafi/

Gjithsej 138 gjoba në komunikacion në Shkup shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy