Gjobiten 221 vozitës në Shkup

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (13.01.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik dhe vetëm në territorin e qytetit të Shkupit ka shqiptuar 221 gjoba, prej të cilave 58 për tejkalim të shpejtësisë, 15 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 7 për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta, 2 gjoba janë shqiptuar për vozitje në gjendje të dehur, 12 për shfrytëzim të celularit gjatë vozitjes, 4 për kalim në të dritë të kuqe të semaforit.

Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, andaj apelojnë për kujdes më të madh në trafik.

Gjobiten 221 vozitës në Shkup shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy