Maqedoni: 20 shkelje të orës policore, 127 gjoba për mosmbajtje të maskës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se mbrëmë janë regjistruar 20 shkelje të orës policore, ndërsa janë dhënë edhe 127 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

MPB ju bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19./Telegrafi/

Maqedoni: 20 shkelje të orës policore, 127 gjoba për mosmbajtje të maskës shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy