Maqedonia me mbi tetë mijë raste aktive me coronavirus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, momentalisht në Maqedoninë e Veriut ka 8.472 raste aktive me coronavirus.

Pjesa më e madhe e këtyre rasteve janë në Shkup 3.862, ndërsa më pas vjen Manastiri me 702, Prilepi 423, Veles 374 dhe Kavadari me 319 raste aktive.

Në Dibër momentalisht ka vetëm një të infektuar, ndërsa Dojrani ka 4, Mekedonski Brod 5 dhe Demir Kapia 8 raste aktive.

Deri tani në Maqedoni që nga fillimi i pandemisë ka pasur 1.446.403 testime për coronaviurs, ndërsa 211.831 raste janë regjistruar dhe prej tyre 195.941 janë shëruar dhe 7.418 kanë humbur jetën./Telegrafi/

Advertisement

Maqedonia me mbi tetë mijë raste aktive me coronavirus shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy