Micevski: Ky koalicion është rezultat i një pazari politik, drejtuar nga interesa të ngushta partiake dhe biznesi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kjo është një qeveri, njësoj si ajo e mëparshme, e cila nuk ka besueshmëri dhe kapacitet për ta nxjerrë Maqedoninë nga situata e vështirë në të cilën ndodhet për një kohë të gjatë dhe është rezultat i sundimit shkatërrues dhe katastrofik të paraardhësit të Kovaçevskit, Zoran Zaev, tha deputeti dhe koordinatori i Grupit Parlamentar të OBRM-PDUKM-së, Nikolla Micevski në seancën e sotme parlamentare për të diskutuar për zgjedhjen e qeverisë së re.

Ai shtoi se shumë nga stafi i propozuar për ministra janë pjesë e njerëzve që sollën Maqedonia në vendin ku lulëzon krimi, korrupsioni, një vend në të cilin ka një krizë të madhe financiare, ekonomike, shëndetësore dhe e fundit por jo më pak e rëndësishme, energjetike.

“Politikat katastrofike të LSDM-së që udhëhiqeshin nga njerëzit dhe stafi që çuan në një krizë të tmerrshme në Maqedoni në shëndetësi në përgjithësi, duke përfshirë pasojat e COVID-19, krizën energjetike, kaosin e furnizimit me ngrohje të Shkupit dhe krizën ekonomike dhe tani duhet të besojmë dhe të presim që po këta njerëz të sjellin të mira për shtetin dhe qytetarët”, tha Micevski.

Micevski kujtoi edhe Deklaratën e miratuar unanimisht për vendosjen e vijave të kuqe në kontestin me Bullgarinë.

Advertisement

“Në fakt, më lejoni t’ju kujtoj se më 29 korrik 2021 këtu në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, me propozim të VMRO-DPMNE-së dhe Koalicionit, të gjitha partitë politike njëzëri miratuan një Deklaratë për përcaktimin e vijave të kuqe në kontest. me Bullgarinë. Çdo gjë jashtë asaj Deklarate do t’ju bëjë bashkëfajtorë në tradhtinë që po përgatitet, por edhe bashkëpunëtor në mosrespektimin e vullnetit të qytetarëve që nuk votuan për të qenë përfaqësues dhe përfaqësues të tyre në këtë Kuvend Legjislativ”, tha Micevski./Telegrafi/

Micevski: Ky koalicion është rezultat i një pazari politik, drejtuar nga interesa të ngushta partiake dhe biznesi shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy