Milevski: Është turp për OBRM-PDUKM-në t’i ofrojë Qeverisë si këshilltarë Stavrevskin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cili ligj është i keq? Unë dua që OBRM-PDUKM të më thotë një ligj që është i keq. Le të bllokojnë sa të duan, por ne nuk do të hakmerremi në mënyrë brutale, tha ministri i Vetëqeverisjes Lokale, Goran Milevski në emisionin “24 Analiza” pas paralajmërimit të nesërm të bllokadës së Kuvendit.

Sipas tij, ish-ministri në qeverinë e Nikolla Gruevskit dhe anëtari aktual i OBRM-PDUKM-së, Zoran Stavrevski, nuk është ekspert i lartë që Qeveria të pranojë ta këshillojë Qeverinë se si të ndërtohen “fasadat baroke, shelgjet në Vardar piktura prej një milion eurosh”.

“Nuk kanë zgjidhje më inovative se Zoran Stavrevski. Po të isha Kovaçevski, do t’i refuzoja në minutën e parë, e jo në 30 minuta. Është turp që ia kanë ofruar”, tha Milevski.

Milevski: Është turp për OBRM-PDUKM-në t’i ofrojë Qeverisë si këshilltarë Stavrevskin shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy