Moti për ditët në vijim në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Deri të premten shumë ngrohtë, të shtunën me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë

Deri të premten do të mbajë mot stabil dhe shumë i ngrohtë. Të shtunën pasdite moti pritet të jetë i paqëndrueshme, të përcjella me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë.

Temperaturat minimale në tre ditët e ardhshme do të lëvizin nga 12 deri në 24 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 25 deri në 40 gradë.

Sipas Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike, të dielën dhe të hënën do të fryjë erë e fortë nga veriu, e cila do të shkaktojë ulje të temperaturës./Telegrafi/

Advertisement

Moti për ditët në vijim në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy