Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm dhe i ftohtë. Në orët e pasditet do të fryjë një erë e fortë nga pjesa veriore e vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -4 deri 6, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 6 deri 13 gradë celsius.

Ditën e hënë do të mbizotërojë mot me diell me temperatura të ulta në mëngjes, ndërsa temperatura ditore do të rritet. Nga e marta do të mbajë mot kryesisht i vranët me reshje lokale shiu deri në fund të ditës. Më shumë reshje shiu priten të mërkurën./Telegrafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy