Në Tabanoc për hyrje në Maqedoni pritet rreth një orë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet të lartë.

Nga atje njoftojnë se në vendkalimin kufitar Tabanoc për hyrje në vend pritet rreth një orë, ndërsa në Bogorodicë për dalje nga vendi pritet deri 30 minuta.

Në vendkalimet e tjera kufitare, nga ana e vendit tonë, nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

Nga LAMM u rekomandojnë shoferëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e veturave, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut./Telegrafi/

Advertisement

Në Tabanoc për hyrje në Maqedoni pritet rreth një orë shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy