OBRM-PDUKM: Kovaçevski shëtit në Beograd, vendi zhytet në varfëri

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prej pesë ditësh Kovaçevski shëtit nëpër Beograd, ndërsa në Maqedoni varfëria, inflacioni dhe borxhi po rriten, standardi bie, ekonomia po fundoset. Prej 5 ditësh Kovaçevski dhe ekipi i tij qeveritar hanë, pinë dhe festojnë në Beograd, ndërsa në Maqedoni njerëzit po vdesin nga uria dhe po zhyten në varfëri.

E shohim duke kënduar nëpër lokale dhe duke hapur shishe verë, ndaj le të inkurajohet ndërsa është “nën gaz” të pyesë presidentin e Serbisë, Vuçiq, se si arrin ta mbajë inflacionin më të ulët se i yni, si arrin të mbajë BPV. rritje më e lartë se e jona, si arrin të ndërtojë autostrada, si i tërheq investimet e huaja e të ngjashme”, reagojnë nga OBRM-PDUKM.

Sipas partisë opozitare, asnjë nga gjërat e përmendura më sipër nuk e pengojnë Kovaçevskin që të argëtohet dhe të bëjë pushime nëpër rajon për ditë të tëra.

“Por kthjellimi do të pasojë shumë shpejt, në zgjedhjet e ardhshme”, thonë nga OBRM-PDUKM.

Advertisement

OBRM-PDUKM: Kovaçevski shëtit në Beograd, vendi zhytet në varfëri shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy