Regjistrohen 739 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 1.570 analiza dhe janë regjistruar 739 raste të reja me COVID-19.

Nga numri i përgjithshëm i rasteve të reja, janë regjistruar 153 riinfeksione.

Gjatë 24 orëve të fundit është raportuar një i vdekur nga Shkupi (73 vjeç), i cili ka ndërruar jetë në kushte spitalore.

Ndërsa ISHP ka regjistruar 659 pacientë të shëruar.

Advertisement

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 300.755, prej të cilëve 317.149 janë shëruar, ndërsa 9.388 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (5 gusht) është 4.218./Telegrafi/

Regjistrohen 739 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy