Shqiptohen 137 masa në Shkup, 40 për tejkalim të shpejtësisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejtë 137 shkelje të rregullave të trafikut.

Janë shqiptuar 40 masa për tejkalim të shpejtësisë, 22 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 13 për ngasje të makinës në gjendje të dehur.

Janë shqiptuar dhe 8 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 6 për vozitës fillestar, 2 për kalim në semafor të kuq”, thonë nga MPB.

 

Advertisement

Shqiptohen 137 masa në Shkup, 40 për tejkalim të shpejtësisë shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy