Shqiptohen 322 masa në Shkup, 96 për tejkalim të shpejtësisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme vetëm në territorin e Shkupit janë shqiptuar 322 masa, prej të cilave 96 për tejkalim të shpejtësisë.

“Në territorin e Shkupi janë shqiptuar gjithsej 322 masa, 96 për tejkalim të shpejtësisë, 9 për ngasje të automjeteve pa patentë shoferi, 29 gjoba iu shqiptuan këmbësorëve, ndërsa 28 të tjera motoçiklistëve.

Janë shqiptuar dhe 5 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, katër për ngasje të automjeteve në gjendje të dehur dhe 5 gjoba për mosvënien e rripit të sigurisë”, thuhet në njoftimin e MPB-së./Telegrafi/

Shqiptohen 322 masa në Shkup, 96 për tejkalim të shpejtësisë shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy