Vazhdon greva, Sindikata e Hekurudhave të Maqedonisë nuk arriti marrëveshje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Me ndalimin e trenave sot mbajtën takim përfaqësuesit e sindikatës me udhëheqësinë e Hekurudhave të Maqedonisë, ndërsa pas diskutimeve, nuk është arritur marrëveshje.

Kjo do të thotë se edhe nesër nuk do të ketë komunikacion në hekurudhat e Maqedonisë për shkak të grevave.

Punonjësit e hekurudhave përmes grevës vijnë në punë por nuk kryejnë detyrat e tyre deri sa t’u paguhen pagat.

Trenat nuk lëvizin për shkak se nuk kanë marrë pagë që nga gjysma e dytë e muajit qershor, ndërsa nga udhëheqësia e hekurudhave theksojnë se paga nuk ka për shkak se nuk janë transferuar mjete nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve.

Advertisement

Vazhdon greva, Sindikata e Hekurudhave të Maqedonisë nuk arriti marrëveshje shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy