10 viktima dhe mbi 600 të infektuar sot nga COVID

Pinterest LinkedIn Tumblr +
10 viktima dhe mbi 600 të infektuar sot nga COVID

10 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID gjatë 14 orëve të fundit. Pacientët që nuk e fituan dot betejën me virusin ishin nga Tirana dhe Durrësi, të moshës 51-94 vjeç.

Nga 3218 testime të kryera, kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 616 qytetarë.

Advertisement

Ndërkohë, aktualisht, në spitalet COVID po marrin trajtim 164 pacientë, nga të cilët 26 janë në gjendje më të rënduar.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy