’11 shkurti, halli i Berishës dhe Metës’/ Deputeti i PS: Janë e keqja e Shqipërisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
’11 shkurti, halli i Berishës dhe Metës’/ Deputeti i PS: Janë e keqja e Shqipërisë

Deputeti i Partisë Socialiste, Besion Abazi deklaroi se protesta e thirrur në 11 shkurt i shërben vetëm opozitës e jo qytetarëve.

 

 

Në studion e Quo Vadis ai u shpreh se largimi i Edi Ramës i duhet vetëm Partisë Demokratike dhe Partisë së Lirisë të cilët ai i cilëoi si ‘e keqja e Shqipërisë’.

Advertisement

 

 

“PS ka qenë vetë parti opozitare që ka marrë shumë kauza për protest dhe i ka realizuar. Gjithashtu i ka mirëpritur të gjitha llojet e protestave ndër vite. Partia Socialiste ka një veçanti nga të gjitha qeveritë e mëparshme, ka reaguar. Dmth nga protestat që kanë patur vërtetësi PS ka reaguar duke ndryshuar edhe kursin e saj.

 

Advertisement

(11 shkurti)  Këto janë protesta që i shërbejnë vetëm opozitës. Largimi i Edi Ramës është vetëm halli i dy copave të PD dhe atyre që kanë ndryshuar vetëm emrin por janë të njëjtët (PL).

 

Janë figura tejet të konsumuara e të lodhura që e kanë patur pushtetin e nuk Ii kanë dhënë Shqipëqrisë asgjë.”-tha deputeti i PS.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy