18 efektivë në Vlorë dhe Sarandë dalin pozitivë në testin e drogës/ Kërkojnë ritestim: E kemi nga ilaçet

Pinterest LinkedIn Tumblr +
18 efektivë në Vlorë dhe Sarandë dalin pozitivë në testin e drogës/ Kërkojnë ritestim: E kemi nga ilaçet

Pas vendimit që policët t’u nënshtrohen testit të drogës, dalin rezultatet e para sipas së cilave në radhët efektivëve të Vlorës dhe Sarandës ka persona që kanë rezultuar pozitivë

Megjithatë, testi është marrë me rezerva nga policët, të cilët e kanë kundërshtuar duke thënë se është i pasaktë. Siç mësohet në Vlorë kanë rezultuar me përmbajtje lëndë narkotike në analiza 15 efektivë, por ata e kanë kundërshtuar.

Advertisement

Ata kanë mohuar kategorikisht që kanë konsumuar lëndë narkotike, por dyshojnë se mund të kenë rezultuar pozitiv për shkak të përdorimit të ilaçeve për sëmundje të ndryshme. Po kështu sipas burimeve në policinë e Sarandës kanë rezultuar pozitivë 3 efektivë dhe çfarë vendimi do të merret për efektivët

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy