400 mijë lekë ryshfet për uljen e dënimit, Gjyqtarja e Elbasanit mbërrin në GJKKO

Pinterest LinkedIn Tumblr +
400 mijë lekë ryshfet për uljen e dënimit, Gjyqtarja e Elbasanit mbërrin në GJKKO

Ka mbërritur këtë të diel në Gjykatën e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit gjyqtarja e Elbasanit, Zamira Vyshka.

Vushka është parë e shoqëruar me dy efektivë dy efektivë, ndërsa mban të veshur një fustan të gjatë.

Advertisement

Kujtojmë që gjyqtarja u arrestua pasi nga vëzhgimet doli se Vyshka dhe avokati Ilir Pashaj merrnin rryshfete për ulje dënimi.

Xhulio Musaj, i akuzuar në vitin 2019 për vjedhje kërkoi një ulje dënimi me 6 muaj burg duke ofruar shumën 200 mijë lekë me negociator avokatin Ilir Pashaj, gjyqtarja kishte kërkuar dyfishin, pra 400 mijë lekë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy