6 humbje jete sot nga COVID, si paraqitet situata në spitale

Pinterest LinkedIn Tumblr +
6 humbje jete sot nga COVID, si paraqitet situata në spitale

Gjashtë qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vend nga COVID. Pacientët që nuk e fituan dot betejën me virusin ishin nga Shkodra, Tirana, Kavaja dhe Korça, të moshave nga 56 deri në 86 vjeç.

Ndërkohë, nga 3660 testime të kryera, janë identifikuar 465 raste të reja.

Advertisement

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 139 pacientë, nga të cilët 15 janë në gjendje më të rënduar..

Në të gjithë vendin, janë aktivë me COVID 8175 pacientë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy