Abdixhiku takon Kurtin dhe Osmanin/ Në fokus të bisedës, konstituimi i kuvendit të ri

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryetari i lidhjes demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, do të takohet këtë të premte me liderin e lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si dhe Presidenten në detyrë, Vjosa Osmanin.

Ata do të diskutojnë mbi konstituimin e kuvendit të ri të dalë nga zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit.

Advertisement

Ne këtë takim, pritet që lideri i ri i LDK të japë qëndrimin e tij për kandidimin e Vjosa Osmanit në postin e presidentit.

Drejtuesi i Vetëvendosjes, Albin Kurti, disa ditë më pare  takoi edhe liderin e aleancës për ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn si dhe kryetarin e  partisë Demokratike, Enver Hoxhajn.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy