Aksident me vdekje në Berat/ Makina “fluturon në ajër” të moshuarin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aksident me vdekje në Berat/ Makina “fluturon në ajër” të moshuarin

Një aksident tragjik është shënuar këtë mbrëmje në Berat.

 

Shtetasi me inicialet A.A., 75 vjeç, është përplasur nga një makinë dhe si pasojë ka humbur jetën.

 

Advertisement

Policia njofton se drejtuesi i automjetit, shtetasi me inicialet G.Z, është shoqëruar në Komisariatin e Policisë për veprime të mëtejshme.

 

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:15 në vendin e quajtur “Stan”, Moravë.

 

Advertisement

Rreth orës 21:15, në vendin e quajtur “Stan”, Moravë, një automjet që drejtohej nga shtetasi G.Z, ka aksidentuar shtetasin A.A., 75 vjeç, këmbësor.

 

75-vjeçari pasi u transportua në Spital, humbi jetën.

 

Advertisement

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë për veprime të mëtejshme.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe vijon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe shkakut të aksidentit.”-thuhet në njoftimin e policisë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy