Aksident në Pogradec/ Motorri del nga rruga dhe përplaset me makinën, plagoset një turiste

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aksident në Pogradec/ Motorri del nga rruga dhe përplaset me makinën, plagoset një turiste

Një aksident është shënuar në aksin rrugor Pogradec – Lin, në afërsi të vendit të quajtur “Guri i Kuq”.

 

Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se një motorr i drejtuar nga turistë të huaj, ka dalë nga një rrugë dytësore dhe është përplasur me një mjet.

 

Advertisement

Një prej turistëve, dyshohet femër, ka marrë dëmtime ndërsa është dërguar në spitalin e Pogradecit, ende nuk dihet gjendja shëndetësore pasi përplasja ka qenë e fortë. Policia në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy