Aksidenti në Bullgari, mes viktimave dhe vajza e politikanit shqiptar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aksidenti në Bullgari, mes viktimave dhe vajza e politikanit shqiptar

Një aksident tragjik u shënua mëngjesin e sotëm, ku autobusi me shqiptarë nga Maqedonia e Veriut u përfshi nga flakët në Bullgari. Në aksident humbën jetën 45 persona, mes tyre edhe vajza e politikanit të njohur në Maqedoni të Veriut, Muhedin Brava, përfaqësues i Aleancës për Shqiptarët.

Brava ka ka reaguar me një mesazh prekës në lidhje me ndarjen nga jeta të së bijës, Sumeja Brava, 27 vjeçe.

“U takofshim ne lulet e xhenetit bija ime Sumeja”, shkuan ai.

Advertisement

Dyshohet se aksidenti është shkaktuar për shkak të shpejtësisë së madhe dhe lëvizjes së gabuar të autobusit për të kaluar në një korsi tjetër.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy