Apeli i Posacëm dënon Lefter Allën, tre vjet burg për ish-kryebashkiakun e Bulqizës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Apeli i Posacëm dënon Lefter Allën, tre vjet burg për ish-kryebashkiakun e Bulqizës

Dënohet me tre vjet burg ish- kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla.

Vendimi i formës së prerë është dhënë nga Apeli i Posacëm ndërsa mbi të rëndojnë akuzat e “shpërdorimit të detyrës” dhe “shkeljes së barazisë në tendera”.

Me gjykim të shkurtuar, Alla do të vuajë përfundimisht dy vjet heqje lirie.

Vendimi mbeti në fuqi edhe për personat e tjerë të akuzuar per tenderat.  Ndërkohë ish nënkryetarja e bashkise Bulqizë, Enkeleda Lleshi do të vuajë dënimin që iu konvertua në shërbim prove./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy