Arrestohet gardisti që qëlloi me armë në sherrin mes dy familjeve në Hamallaj

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Arrestohet gardisti që qëlloi me armë në sherrin mes dy familjeve në Hamallaj

Agjencia e Mbikqyrjes Policore konfirmoi arrestimin ne flagrance te inspektorit Martin Nikolli, i perfshire ne perplasjen mes dy familjeve ne Hamallaj te Durresit.

AMP konfirmoi se gardisti 50-vjecar akuzohet per tre vepra penale, Kanosje, Plagosje e rende me dashje dhe Prishje e rendit dhe qetesise publike.

Nikolli punon prej 2006 ne Garde. Ai qelloi me arme disa here kete te diele ne Hamallaj pasi familja e tij u perfshi ne nje sherr masiv me sende te fortame anetaret e nje familje tjeter, anetaret e se ciles u dhunuan.

 

Advertisement

Njoftimi:

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Durrës-Kavajë) nën drejtimin e Prokurorisë së Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës ka arrestuar në flagrancë për kryerjen e veprave penale “Kanosja”, “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Prishja e qetësisë publike” punonjësin e Gardës së Republikës Inspektor M. N., pasi dyshohet se është përfshirë në një konflikt me sende të forta dhe ka përdorur armën e shërbimit gjatë kohës që nuk ka qenë në detyrë, duke kryer veprime të kundërligjshme.

Veprimet proceduriale u kryen mbi bazën e njoftimit për një ngjarje me armë të ndodhur sot në fshatin Hamallaj Durrës, ku punonjësi i Gardës së Republikës ka kryer veprime antiligjore, të cilat kanë sjellë si pasojë dëmtime me dashje të disa shtetasve. Në përfundim të veprimeve të para hetimore në bashkëpunim me Prokurorinë, u krye “Arrestimi në flagrancë” i shtetasit M. N., 50 vjeç, me detyrë N/Oficer Sigurie në Grupet e Shoqërimit, pranë Gardës së Republikës të Shqipërisë.

AMP mbetet e përkushtuar në misionin e saj për garantimin e zbatimit të ligjit dhe fton qytetarët të denoncojnë çdo rast të abuzimit apo shkeljes së ligjit nga ana e punonjësve të Policisë së Shtetit, duke telefonuar në numrin e gjelbër 0800 90 90.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy