Berisha: Do të dëshmoj në SPAK / PS: Je “non-grata”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Berisha: Do të dëshmoj në SPAK / PS: Je “non-grata”

Kryetari i PD, Sali Berisha do të paraqitet në Prokurorin e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit për çështjen e kompleksit “Partizani, edhe pse ai vetë beson se kjo çështje po përdoret politikisht.

SALI BERISHA

KRYETAR I PD

Advertisement

“Do paraqitem në SPAK sa herë të më thërrasin. Edi Rama përpiqet të mbulojë aferat e tij me çështje të tilla”

Më pas Berisha hyri në sallën e seancave plenare dhe për herë të parë u ul në krahun që i përket partisë Socialiste.

Advertisement

SALI BERISHA

KRYETAR I PD

Advertisement

“E bëra këtë me qëllimin për t’i thënë socialistëve shqiptarë se avoketër të vetëm në këtë parlament të të drejtave të tyre janë demokratët.”

TAULANT BALLA

Advertisement

KRYETAR I GRUPIT PARLAMENTAR, PS

“Ky pislliku kerkon te vije ne parlament se ky I perfaqeson me mire socialistet ,  ky njeriu partise socialiste  i ha ate…”

Advertisement

Kreu i PD Sali Berisha e shfrytëzoi foltoren e parlamentit për të theksuar se aksioni kryesor i opozitës kundër qeverisë do të jetë organizimi i një greve të përgjithshme.

Berisha u bëri apel, mjekëve, pedagogëve, bizneseve, policëve e të gjithë qytetarëve të organizojnë një grevë të përgjithshme.

Advertisement

SALI BERISHA

KRYETAR I PD

 

“U bëj thirrje sindikatave, shkëputuni nga plogështia juaj dhe të organizojmë grevën e përgjithshme, e cila është grevë për dinjitetin tuaj se pari. U bëj thirrje qytetarëve, demokratë e socialistë, se kjo që ndodh me çmimet, nuk ndodh në asnjë vend të botës. Se bordet komuniste të Edi Ramës kanë rritur çmimet e kafshatës më shumë se në çdo vend tjetër të Europës. Ndaj dhe ky parlament duhet t’i ketë kohërat e numëruara. Ky parlament ka marrë fund, që kur ekzekutivi merr kompetencat e tij, parlamenti nuk ka pse ekziston më.

Advertisement

Por si kundërpërgjigje për thirrjen e liderit të opozitës, partia socialiste i kujtoi Sali Berishës dizenjimin “non grata”.

TAULANT BALLA

Advertisement

 

“KE ka marrë vendimin që nën shembullin e Britanisë dhe SHBA dhe të ecë me sanksionet. Saliu mendoj se do i duhet vizë për të shkuar edhe në Lalz.”

Kryetari i partisë demokratike Berisha u shpall një vit më parë “non grata” nga SHBA dhe pak javë më parë të njëjtin vendim mori edhe Britania e Madhe.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy