Berisha: Përpjekjet për të mbyllur hetimin për aferës së djegësve dështuan. Ligjërisht dhe penalisht, Edi Rama është përgjegjësi kryesor

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Berisha: Përpjekjet për të mbyllur hetimin për aferës së djegësve dështuan. Ligjërisht dhe penalisht, Edi Rama është përgjegjësi kryesor

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar sërish për inceneratorët, duke thënë se përgjegjësi kryesor i kësaj afere është Edi Rama, ligjërisht dhe penalisht.

 

Në një deklaratë për mediat, Berisha tha se përpjekjet për të mbyllur hetimin për aferës së djegësve dështuan.

 

Advertisement

“Jam sot këtu para jush për të informuar shqiptarët se përpjekja për të mbyllur hetimet për vjedhjen e shekullit me 3 persona në arrati, Arben Ahmetaj, Mirel Mërtirin dhe Klodian Zoton, është një përpjekjet më antiligjore, më qesharake dhe më të rrezikshme.

 

Dhe kjo në fakt siç e shikoni, propaganda, por jo vetëm ajo, këtu e ka qëllimin madhor. Përveç këtyre ishte edhe asambleja anti-Damian, edhe ajo është pjesë e hetimit strikt partiak se u bë me dyer të mbyllura, u mblodh një asamble për ti thënë popullit se unë e shkarkova Damian Gjiknurin.

 

Advertisement

E vërteta është se njëherë dhe 100 herë, po ta analizosh dhe studiosh këtë rast, në këtë aspekt kam një privilegj të veçantë se jam ish-kryeministër dhe duke qenë se afera e djegësve buron e tëra nga Këshilli i Ministrave, dua të shprehem këtu se Edi Rama është ligjërisht dhe penalisht, përgjegjësi më kryesor i kësaj afere”, tha Berisha. 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy