Berisha refuzon të paraqitet në SPAK/ Avokati i tij ankimon masën e sigurisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Berisha refuzon të paraqitet në SPAK/ Avokati i tij ankimon masën e sigurisë

Përfaqësuesi ligjor i Sali Berishës, Genc Gjokutaj është shfaqur në ambientet e Apelit të Posaçëm, ku pritet të ankimojë masën e sigurisë të caktuar ndaj ish-kryeministrit. Ky i fundit ka refuzuar që në krye të herës të paraqitet në seancat gjyqësore ndaj tij, duke mohuar akuzat që rëndojnë mbi të, lidhur me aferën e privatëzimit të ish-kompleksit “Partizani”.

 

Seanca e radhës ndaj ish-kryeministrit, Sali Berisha do të mbahet këtë të hënë në orën 10:00.

 

Advertisement

Po ashtu, këtë të hënë pritet të shqyrtohet dhe kërkesa për shuarje të masës së sigurisë nga dhëndri i tij, Jamarbër Malltezi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy