Caktohet data/ Ja kur do e mbaj opozita protestën e rradhës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Caktohet data/ Ja kur do e mbaj opozita protestën e rradhës

3 marsi është caktuar si data për tu mbajtur protesta e rradhës.

 

Ky vendim është marrë në mbledhjen e fundit të Kryesisë së Partisë Demokratike.

 

Advertisement

Pas dy protestave kombëtare, një në bilevardin Dëshmorët e Kombit dhe tjetra para Kuvendit, në 3 mars do të jetë tubimi i tretë në një kohë të shkurtër.

 

Protesta e djeshme, ndryshe nga ajo e datës 11 shkurt, u shoqërua me tensione mes protestuesve dhe efektivëve të policisë.

 

Advertisement

Turma në përpjekje për të hyrë në oborrin e Kuvendit, u përplas me policinë, duke hedhur më pas edhe molotov ne drejtim të tyre.

 

Nga këto tension, 3 efektivë u dëmtuan lehtë, ndërsa dy persona u arrestuan ditën e sotme nga policia dhe një tjetër u shpall në kërkim.

 

Advertisement

Këto protesta, vijnë pas arrestimit të ish agjentit të FBI Charles McGonigal dhe takimet që ky i fundit ka zhvilluar me kryeministrin Edi Rama.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy