Çmenduria me Benz “G.Class”/ Si e morën përpara të rinjtë karrocën me foshnjen dhe bashkëshortët, shoferi prangoset në spital

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Çmenduria me Benz “G.Class”/ Si e morën përpara të rinjtë karrocën me foshnjen dhe bashkëshortët, shoferi prangoset në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të diele në Tiranë, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur një çift bashkëshortësh sëbashku me fëmijën e tyre tre muajsh.

Të plagosur kanë mbetur Arjan dhe Vilma Konomi dhe foshnja e tyre, të cilët ishin duke kaluar vijat e bardha në kryqëzim, në momentin kur një mjet tip ‘G Class’ vjen me shpejtësi sketerre dhe i ka përplasur.

Advertisement

Tre të plagosurit janë dërguar menjëherë në spitalin e Traumës ku janë jashtë rrezikut për jetën, por në kujdes intensiv nga mjekët.

Menjëherë pas ngjarjes, drejtuesi i mjetit i identifikuar si Ajas Sulejmani u larguar nga vendi i ngjarjes.

Advertisement

Ai u arrestua ne nje nga spitalet private te kryeqytetit  3 ore pas aksidentit. Sulejmani u shoqerua ne ambientet e Komisatiatit te Policise Nr.2, per kryerjen e veprimet te tjera hetimore.

Me heret blutë e kryeqytetit kanë arrestuar kushëririn e tij i cili ishte pasagjer në mjetin luksoz me targa gjermane.

Advertisement

Në këtë foto të siguruar nga Vizion Plus është menjëherë pas aksidentit, ku duken qartë të rrëzuar në tokë të plagosurit.

Advertisement

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një nga lagjet më të populluara të Tiranës e megjithatë kjo nuk e ka penguar aspak që 39-vjeçari të ecë me shpejtësi të çmendur në mes të ditës.

Fatkeqësisht ky nuk është rasti i parë ku kalimtarët përplasen në mes të Tiranës nga mjetet që qarkullojnë me shpejtësi mbi normat e lejuara.

Advertisement

Mëgjithësë policia rrugore ka shtuar aksionet për arrestimin e shoferëve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor si dhe janë vendosur me mijëra gjoba, kjo nuk e ka zbutur aspak fenomenin shqetësues.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy