COVID-19 i merr jetën ish-trajnerit të Kombëtares së Shqipërisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
COVID-19 i merr jetën ish-trajnerit të Kombëtares së Shqipërisë

Ndërron jet ëish-trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Oto Bariç. Ai vdiq në moshën 87-vjeçare në një klinikë në Kroaci, pasi ishte infektuar nga COVID-19.

 

Trajneri i njohur kishte disa ditë i shtruar në spital dhe nuk mundi dot ta fitojë betejën me pasojat fatale që i la COVID në organizëm.

 

Advertisement

Oto Bariç drejtoi Kombëtaren Shqiptare në vitet 2006-2007, teksa më herët kishte drejtuar një numër të madh ekipesh të njohura që nga Dinamo e Zagrebit, tek Rapidi i Vjenës, Shtutgarti, Shturn Grac, Fenerhbaçe s edhe dy ekipe kombëtare të tjera, Austria dhe Kroacia.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy